Štýrský dýňový olej ✔️

Černé zlato ze Štýrska - olej nejvyšší kvality, síla zevnitř - krása zvenčí

Jaké má dýňový olej účinky?

O účincích štýrského dýňového se můžete dozvědět více v našem blogu.

 

Má souvislost dýňový olej a zdraví?

Pravý dýňový olej, který se vyrábí ve Štýrsku (a ten náš má i ochrannou známku původu) je lisován ze semínek dýní, bratři Slováci by řekli tekvice, která vyrůstala ve speciální půdě velmi bohaté na živiny a minerály, která jinde na světě není.

 

Olej z dýňových semínek

Pravý štýrský dýňový olej se vyrábí z dýňových semínek, které mají původ na určitém pásu na území Štýrska a to pouze tam, kde má zemina určité vlastnosti a obsahuje požadované živiny.

Jeden litr oleje se lisuje přibližně ze tří kilogramů semínek a vzhledem k tomu, že samotná dýňová semínka jsou považována díky svým blahodárným účinkům na organismus člověka za superpotraviny, pak olej z těchto semen je jejich koncetrát.

 

Dýňový olej použití

Spektrum užití dýňového oleje je poměrně široké. Nejčastěji samořejmě jako doplněk na vyladění pokrmů. Dále jej můžeme užívat jako prevenci onemocnění a dodej vitaminů a minerálů a to tím, že si dáme každé ráno na lačno lžíci. Krásně to nastartuje organismus a pomáhá to našemu zažívání. Taky jej především dámy ocení jako vlasové zábaly, pleťové masky a obecně v péči o tělo. V neposlední řadě jej můžeme bez obav přidávat do jídla pro naše čtyřnohé mazlíčky, kde opět preventivně pečujeme o jejich zdraví, obzvláště v jejich starším věku. Dokonce jsme o tom napsali článek, můžete se podívat zde.

 

Zpět do obchodu